10 הסיבות למה פיתוח תודעת שפע חשובה לעתיד של ילדים שלכם

שתפו מכאן:

לאחרונה השתתפתי במסיבת יום הולדת לילד של חברה ונתקפתי צער משיחה שניהלתי עם אחת האמהות שם. בתה הושיטה את ידה לקערה מלאה ממתקים וחטיפים. האמא ראתה את זה מהצד השני של החדר, הזדרזה לגשת לילדה שלה, משכה אותה במהירות לאחור ונזפה בה בקול לעיני כל הנוכחים ואמרה: “לא, אנחנו לא לוקחים יותר מכמה ממתקים. יש פה עוד ילדים שרוצים גם הם להנות מזה”.

וזה כשבמסיבה היו שפע של קערות מלאות בכל טוב שנשאר גם הרבה אחרי שהחגיגה הסתיימה.
עכשיו אני מאמינה שכל הורה צריך לדעת לווסת צריכה של ממתקים אצל הילדים שלו או שלה ולהציב להם את הגבולות המתאימים וזה אכן מה שעשתה האמא הזו.
ועם זאת המסר שעבר לא היה מסר של צריכה נבונה של ממתקים או של בריאות הגוף והשיניים של הילדה, אלא מסר של חסר. אם את תאכלי לא יהיה לאחרים. השפע של האחד הוא על חשבון השפע של השני.

האירוע הזה גרם לי לחשוב על החשיבות של פיתוח תודעת שפע של ילדים כבר בגיל צעיר. קל לנו מדי כהורים ליפול למלכודת של תודעת חסר. להאמין שיש רק כמות מוגבלת של משאבים, הצלחה או אושר סביבנו. כשאנחנו חיים בתודעת חסר אנחנו מתמקדים כל הזמן במה שאין לנו, אנחנו מונעים מאיתנו גם כשאין צורך אמיתי להמנע וחוסמים את שפע האפשרויות של הדברים הטובים שיש לחיים להציע לנו.

למרבה הצער, תודעת חסר עוברת לרוב מדור לדור. במקרה של אמא הזו, האמונות המגבילות שלה לגבי מהו שפע גרמו לה להגביל את ההנאה של הבת שלה מהרגע, מבלי להבין את ההשפעה ארוכת הטווח שיכולה להיות לכך על השקפת החיים של הבת שלה.

זו הסיבה שכל כך חשוב להורים להתמקד בפיתוח חשיבה של שפע אצל ילדיהם.
הנה 10 סיבות שיסבירו למה העיניין הזה חשוב:

תודעת שפע מקדמת פיתוח חוסן אישי: תודעת שפע עוזרת לילדים להסתכל על אתגרים בתור הזדמנויות לצמיחה, ולא כמכשולים בלתי עבירים.

תודעת שפע מגבירה הכרת תודה: ילדים שמלמדים אותם להתמקד בשפע מפתחים הערכה למה שיש להם, במקום לשאוף כל הזמן ליותר. זה קצת דבר והיפוכו אבל חשוב להבין שתודעת שפע היא כלי שבו אנחנו מתמקדים במה שיש ומה שקיים וכך אנחנו יותר ויותר שבעי רצון מזה.

תודעת שפע משפרת מערכות יחסים: חיים בתודעת שפע מובילים לגישה חיובית ומשתפת יותר למערכות יחסים, שכן ילדים מתמקדים בשיתוף פעולה במקום בתחרות ובהבנה שיש להם שפע מהכל והשפע הזה יהיה זמין להם תמיד ולכן הם לא מקנאים באחרים ויכולים לנהל מערכות יחסים שיוויוניות.

תודעת שפע מעודדת נדיבות: ילדים שלומדים לראות שפע בחייהם נוטים יותר להיות נדיבים ומועילים לאחרים.

תודעת שפע מפתחת חשיבה שמעודדת צמיחה: ילדים עם תודעת שפע נוטים יותר לראות את היכולות והחוזקות שלהם כדברים שניתן לפתח, ומיומנויות שניתן להתאמן עליהן ולשפר אותן ולא כתכונות קבועות. למשל ילדים שאומרים על עצמם: אני לא יכול או אני טיפש הם ילדים שיש להם תודעת חסר כי על ידי פיתוח תודעת שפע ילדים מבינים שכל מי שהם היום זה משהו שניתן לפתח, לשפר ולצמוח ממנו.

תודעת שפע מגבירה את ההערכה העצמית החיובית: כאשר ילדים רואים שפע בחייהם, הם מפתחים דימוי עצמי חיובי יותר והגברת הביטחון העצמי.

תודעת שפע מקדמת השקפה חיובית על החיים: ילדים שמלמדים להתמקד בשפע מפתחים השקפה אופטימית ומלאת תקווה על החיים.

תודעת שפע מעודדת יצירתיות: ילדים שרואים את העולם דרך תודעת שפע נוטים יותר להיות בעלי דמיון וחדשניים בחשיבה שלהם.

תודעת שפע מפתחת מיומנויות פתרון בעיות: ילדים שמלמדים לראות אתגרים כהזדמנויות לצמיחה מפתחים חשיבה ביקורתית ומיומנויות פתרון בעיות.

תודעת שפע מובילה לחיים מספקים יותר: ילדים שמפתחים תודעת שפע נוטים יותר לנהל חיים מספקים ומאושרים, שכן הם מתמקדים בחיובי ורואים הזדמנויות לצמיחה ושפע בכל היבטי חייהם.

ללמד ילדים לפתח גישה וצורת חשיבה ותחושה של שפע זה אחד הדברים החשובים ביותר שהורים יכולים לעשות למען ההצלחה והאושר העתידי של ילדיהם. כשאנחנו כהורים מטפחים גישה של שפע, אנחנו מציידים את הילדים לנווט טוב יותר בעולם, עם ביטחון עצמי, חוסן וגישה חיובית.

רק שאנחנו כהורים בעצמנו גדלנו לרוב על ברכיה של תודעת החסר וכהורים גם אנחנו צריכים לשנות את התפיסות הללו בתוכנו. זו בדיוק הסיבה שבתוך ערכת השפע להורים וילדים כללתי לא רק הדרכה מקיפה על פיתוח תודעת שפע לילדים, ולא רק לחישות לילה להעצמתתודעת שפע (קובץ לבנים וקובץ לבנות) אלא גם את לחישות הלילה לפיתוח תודעת שפע להורים.

המון הורים שואלים את עצמם כל הזמן:
איך מה שאני אומר או אומרת, מה שאני עושה וחושב משפיע על הילדים שלי?
מה אני יכול או יכולה לעשות על מנת לאפשר להם לפתח תודעת שפע, אמונות מקדמות ויצירת תשתית של התנהלות כלכלית מעצימה ומפתחת בהווה ובעתיד?

החיפוש הזה הוביל אותי למציאת תשובות מרגשות מאד בנושא ואת כל הידע שאספתי החלטתי לרכז הכל עבורכם בערכה אחת מעמיקה ומקיפה להעצמת תודעת השפע להורים ולילדים.

באמצעות הערכה תבינו:
– מהו הגורם מספר 1 שמשפיע על תחושת השפע של ילדיכם?
– מה היא תודעת שפע- ומדוע כל כך חשוב לפתח אותה כבר בגיל צעיר?
– מתי חשוב להציב גבולות ומתי לחנך לתודעת שפע? איך לאזן בין גבולות לתודעת שפע

זוהי ערכה שכוללת:
1. הדרכה מעמיקה בת שעה וחצי עם כלים פרקטיים יומיומיים לשימוש מיידי ליצירת תודעת שפע לילדים
2. שני קבצי MP3 לחישות לילה להעצמת ילדים להעצמת תודעת שפע (קובץ לבנים וקובץ לבנות). כך נוכל להגיע ישירות לתת המודע של הילדים ולהטמיע שם אמונות חיוביות לגבי השפע ומגוון האפשרויות של הילדים ולעקור משם את האמונות המגבילות שכבר התחלנו לטעת בהם
3. קובץ MP3 של לחישות לילה להעצמת תודעת שפע להורים

העלות של הערכה הינה 874 ש”ח אולם בימים הקרובים החלטתי לפנק אתכם בהטבה מיוחדת כך שכל ההשקעה שלכם בערכה היא 97 שח בלבד!
אם חשוב לכם להבין מה אפשר לעשות אחרת כבר היום כדי לאפשר לילדים וגם לכם לחיות חיי שפע מתוך תודעת שפע זו ההזדמנות שלכם להתחיל לחולל את השינוי כבר עכשיו.
קליק כאן לכל הפרטים החשובים


שתפו מכאן:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.