מסעו של ילד עם הפרעות קשב וריכוז לנער שהוא מנהיג, מאושר ואהוב על הבריות

שתפו מכאן:

איך ירדן הפך לתלמיד מצטיין, פופולארי ורגוע

“כשהוא מתעצבן הוא נהיה אלים, הוא מקלל, משליך דברים ואפילו מאיים על אחותו הגדולה” כך סיפרה לי במפגש הראשון אימו של ירדן בן 12.

הקושי להתמודד עם המקום שלו היה אדיר, ירדן הוא בן שלישי לשני הורים אוהבים אך רצוצים מהקושי של הטיפול בו. שנתיים לפני כן הוא אובחן עם הפרעות קשב וריכוז (ADHD) והחל טיפול בריטלין שהועיל רק בזמן שהשפעת התרופה לא פגה.

המצב בבית היה קשה עם התקפי זעם ואלימות מחד ומאידך תחושת תיסכול גדולה של ירדן  שהתבטאה בבריחות מהכיתה, פגיעה עצמית ואמירות מכאיבות הנובעות מדימוי עצמי נמוך: ” אני לא רוצה לחיות, אני לא שווה כלום”.

כל אחד מן ההורים התמודד עם הקושי באופן אחר. האמא התגייסה כל כולה להיות בבית אחר הצהריים, להיות בקשר עם מערכות החינוך והמטפלים השונים ולנסות לתווך בין ירדן לעולם. לעומתה האבא התמודד עם הכאב בבריחה לעבודה והיה חוזר הביתה כל יום מאוחר מאד על מנת להמנע מהמתח, הצעקות והקושי בבית.

כבר בימים הראשונים של תהליך לחישות לילה להעצמת ילדים התחולל שינוי מהותי. ירדן התחיל להתנהג בצורה רגועה ומכבדת הרבה יותר, להרעיף חום ואהבה, התנצל בפני אחותו על האופן שהתייחס אליה ושיתף פעולה בצורה הרבה יותר נוחה ונינוחה מאשר בעבר.

השינוי היה כל כך מהיר ומשמעותי שאפילו האבא הבחין בו והחליט כי הוא יגיע לפחות פעם בשבוע הביתה בשעות אחר הצהריים מהעבודה על מנת לבלות יותר זמן עם הילד.

את החודש הראשון בתהליך סיכמה אימו של ירדן במייל המרגש הזה שהיא שלחה לי:

בוקר טוב אישה מיוחדת ויקרה,

תמיד אומרים שכאשר משהו מסתיים/ניגמר זה עצוב,והנה עבר לו חודש מאז התחלנו תהליך של לחישות של העצמה ואיני יכולה לומר שאני עצובה…

בזכות עצם קיומך והשראתך הצלחנו כמשפחה לחוות שינוי שכל זמן היותי אמא ובעלת משפחה לא חוויתי. לחישות הלילה לילדי האהוב ירדן הובילו אותו תחילה לשינוי מהותי ולקבלת עצמו והערכתו העצמית.

שינוי זה הוביל אותו לשקט פנימי ולשינוי התנהגותי יוצא דופן, בעקבות כך האחים בבית שהרגישו בשינוי קיבלו והעריכו אותו בצורה שונה והבית הפך להיות מלא בחיים אנרגטיים אך רגועים מצד שני.

בעלי אף הוא השתנה ולפתע היחסים שלו ושל יואב הגיעו לנתינה משותפת והנאה של אחד מהשני…

התהליך של הלחישות מבחינתי לא יסתיים,אני המשיך ללחוש לירדן ולהעצים אותו,למדנו שאין בנו כבני אדם דברים שליליים יש בנו דברים שונים אחרים,וגם איתם ניתמודד ונצליח… תודה לאלוהים על המתנה שקיבלתי:

להכיר אישה כל כך מיוחדת עם רצון לעזרה,הדרכה ונתינה כמו שלך.

מי יתן ויגיעו אלייך עוד שפע של ילדים מיוחדים כמו יואב ויזכו ללחישות ויידעו שאוהבים דואגים מחזקים ומעריכים אותם על עצם היותם כאלו…. אינסה יקרה תודה רבה על עצם היותך מי שאת…

איילת.כ. אמא לוחשת 

ואולם חודש לאחר תחילת לחישות הלילה בשיחה עם בית הספר התברר שהמורה ויועצת בית הספר לא הבחינו כלל בשינוי. על אף שהיו ימים שירדן חזר מבית הספר עם מכתבים המשבחים את התנהגותו, במפגש עם ההורים המורה והיועצת הבהירו שהן לא רואות כל שינוי. שני ההורים הרגישו שזה מוזר, הרי כל המשפחה מבחינה בשינוי לטובה ואפילו ירדן עצמו מרגיש אחרת לגמרי והנה דווקא הצוות החינוכי לא מבחין בזה.

היה ברור שהתהליך של לחישות הלילה ממשיך עוד עבור ירדן עד שנגיע לכל התוצאות הרצויות עבורו ועבור משפחתו.

ואכן חודשיים לתוך התהליך ירדן התחיל לגלות סימנים של התנהגות אחרת לחלוטין גם בסביבת בית הספר ועם חבריו והיה ברור שמשהו מאד משמעותי ומהותי משתנה בילד הנפלא הזה שגילה את הכוח שלו דווקא ברוגע, בשיתוף הפעולה ובשמחה.

בחופש הגדול כתבה לי אימו שהם יצאו לחופשה משפחתית משותפת לראשונה זה המון זמן, ירדן לא נטל רטלין והייתה להם חופשה שמחה ומאושרת יחד.

היום שנה לאחר תחילת התהליך כותבת על ירדן אימו:

אינסה יקרה, מאז שנחשפתי בפעם הראשונה לתהליך הלחישות לפני שנה החלטתי לקחת את הצעתך ולנסות. הרי גם כך הייתי על סף ייאוש,ואם לא יעזור אז בטח לא יזיק….אמרתי לעצמי.

והנה הילד בן 13 מרקיע לשחקים אהוב על הבריות, מנהיג בבית הספר מצליח בלימודים…מודע לחולשות ולחוזקות שלו ויודע ומצליח להתמודד עימם. הילד רגוע תורם לחברה אוהב…..
אין יום שהלחישות לא מוזכרות הוא אפילו דורש אותם כשמרגיש שצריך…..
מודה לאלוהים ששלח לי מלאך כמוך…. מודה לך בשם ירדן על השינוי שחוללת בחייו….

אין מילים בפי להודות ולהוקיר על ההצלחה הזו, על השינוי בחייו של ירדן שנייה לפני גיל נעורים סוער בזכות לחישות הלילה להעצמת ילדים.

הורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז (ADHD) גם אתם יכולים

הורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז נאלצים לבלות שעות רבות בהתרוצצויות בין מטפלים רבים ושונים. בתהליך לחישות הלילה להעצמת ילדים ניתנת להורים לקחת את המושכות לידיים ולהפוך למטפלים הטובים ביותר עבור ילדיהם. התהליך הינו קצר וב80% מהמקרים מראה ניצנים ראשונים של שינוי כבר בחודש הראשון.

אין צורך להמשיך ולסבול- ניתן לחולל את השינוי בקלות ובמהירות. לחצו כאן לפרטים נוספים.


שתפו מכאן:

4 Replies to “מסעו של ילד עם הפרעות קשב וריכוז לנער שהוא מנהיג, מאושר ואהוב על הבריות”

  • תודה רבה לך ההתייחסות ואכן היה כאן שיפור יוצא דופן במהירותו ובעצמתו וזה תמיד מרגש לדעת שיש מה לעשות ואפשר אחרת עם הילדים שלנו.
   כי ילד שאובחן עם הפרעות קשב וריכוז, עם קשיי התנהגות וקשיים לימודיים, שעובר שינוי לטובה כל כך מהר, אחרי שנים של טיפולים ותרופות שונות,
   זה בפירוש חלום שמתגשם עבורו ועבור ההורים.

 1. היי,המקרה עם ירדן והאמא מאוד ריגש אותי אני מזדהה איתה מעט האם השינוי חל עם לחישות הלילה שלך?או הלחישות שלה בעצם בתהליך של מודול 3 בניית הלחישות שאגיע אליו בקרוב!!

  • מיכל יקרה, המקרה הזה היה מקרה מורכב מאד, כמו שוודאי הבחנת, האמא היא בוגרת תהליך ליווי אישי שלי ואת, כאשר תגיעי למודול 3, את תקבלי אחד מהכלים שהיא קיבלה במהלך הליווי.
   את שאר הכלים את מקבלת כבר כמשתתפת בתכנית הלימוד של שיטת לחישות לילה.

   באהבה,
   אינסה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.