“לחישות לילה עוזרות גם לילדים עם לקות דיבור?”

שתפו מכאן:

לקות שפתית

 

“הרגרסיה של נ. התחילה בגיל שנתיים כשהאחות שלו נולדה. היום הוא התחיל להתנהג כמו תינוק, לדבר כמו תינוק וחזר למוצץ. מאז ועד היום הדיבור שלו לא מובן. מנסה לדבר והמילים לא יוצאות ואז הוא נמנע ואומר שהוא לא זוכר או לא יודע. הגננת שלו מספרת שהוא לא יוזם פעולות, לא משתף פעולה בגן, לא שולף מילים ולכן הוא מסתגר ולא מסתקרן ביחס לעולם. לפעמים באים חברים לבקר אותו והוא לא מתייחס אליהם. כל בוקר הוא קם זועף וכועס זה ממש לא פשוט להתנהל ככה”

אימו של נ. פירטה לי בכאב את מה שקורה לו כבר שלוש שנים מאז לידת אחותו הקטנה. היא מלאת ציפיות ציפיות כלפיו. החזון שלה הוא שנ. שיהיה קשוב להוריו ושיהיה קשוב בגן, שבקבוצה הוא ידע להשתתף ולא ללכת לאיבוד ושידע להתרכז במשימות שלו. שיצליח לדבר באופן ברור ולשלוף מילים בקלות ושיהיה ילד עצמאי ורגוע. והכי חשוב שישן לילה שלם, גם הוא וגם האחיות שלו.

יצאנו לדרך עם הנחייה ברורה אחת ביחס לשינה של הילדים, הילדים שלנו לומדים מה מותר להם לעשות ומה לא מתוך הנחישות שלנו. ד. האמא אמרה לי שלא ישנה לילה אחד רצוף כבר 5 שנים מרגע לידתו של נ. בנה הבכור. ההנחייה הייתה ברורה. ראשית לנהל שיחה אוהבת וחמה עם שלושת הילדים שם ישנים במיטתם מהיום לאורך כל הלילה, אף אחד מהם לא יקבל בקבוק או כל חיזוק אחר להתעוררות והם יוחזרו ברכות ובאהבה למיטתם אם יקומו.

ד. לא האמינה שזה אכן יכול לקרות ולכן עשינו תהליך בקליניקה לחיזוק שלה על מנת שתוכל להאמין ולהתמיד וכך לתת לילדים את המתנה של העקביות. ואכן התהליך הצליח וכבר במפגש השני שלנו ד. אמרה לי בהתרגשות שהיא לא יודעת מה לעשות עם כל האנרגיה שיש לה עכשיו שהיא ישנה לילות שלמים.

בנוסף כתבתי לחישות מדוייקות עבור נ. ועבור אחיותיו הצעירות הנוגעות במערכת היחסים בינהם, בכל שלכולם יש מקום לבטא את עצמם ולהביע את עצמם והשינויים מיהרו להגיע.

ד. אמרה שבהתחלה בעלה התנגד להכנס לתהליך נוסף אולם הוא לא עמד בדרכה כשראה שהיא כל כך נחושה לקחת את המושכות לידיה ולהפוך למטפלת הכי טובה עבור ילדיה. ד. התמידה ולחשה לכל השלושה מדי ערב, ביצעה את המשימות ושיעורי הבית באדיקות ויצאה מאיזור הנוחות שלה מדי יום כדי לאפשר לילדים את הטוב ביותר עבורם.

במקביל בקליניקה עבדנו על ההעצמה של ד. האמא הלוחשת, על היכולת שלה להאמין בעצמה ולהאמין שהיא האמא הטובה ביותר עבור ילדיה, שהיא יכולה להצליח בכל מישור שהיא בוחרת וככל שמעמדה של ד בעיני עצמה הלך והשתפר כך הלכו והופיעו עוד ועוד שינויים בילדיה.

בסיום החודש הראשון בלבד נ. היה במקום אחר לגמרי.

את החודש סיכמה ד. בחיוך ענק על כל הפנים:

“קודם כל אני ישנה לילות שלמים כבר מהיום הראשון של הלחישות. ואני לא זוכרת מתי ישנתי לילה רצוף כבר חמש שנים. הילד בקושי דיבר כשהתחלנו ועכשיו אפילו הגננת אומרת שהוא משתף פעולה, מדבר, מבצע משימות ומתנהג בעצמאות. גם בריפוי בעיסוק הוא מתקדם מאד, כבר לא נמנע, מתבכיין ובורח. במקום זה הוא משתף פעולה ועושה את הדברים. תמיד הייתה לו בעיה בשליפה של המילים ועכשיו זה בא לו בקלות.

בעלי בהתחלה אמר לי שאלה שטויות ועכשיו הוא בודק איתי כל ערב ומוודא שאני לוחשת להם ולעצמי. פשוט כי הילד השתנה. כל בוקר הוא היה קם עצבני וכועס ועכשיו הוא מתעורר כל בוקר שמח, מתלבש לבד ואפילו עושה לי הפתעה: אומר אל תסתכלי עלי ויוצא מהחדר שלו לבוש. הוא אפילו רוצה להתקלח לבד מרוב שהוא נהיה עצמאי”.

וכשד. האמא הלוחשת מחייכת אני יודעת שהיא הצליחה להחזיר את חיוך לפנים לכל המשפחה שלה.

ואני שמחה ומחייכת איתה.

ואם גם אתם רוצים להפוך להורים לוחשים וללמוד איך לעשות את זה מוזמנים לקרוא עוד על לחישות לילה להעצמת ילדים ואיך בתהליך של חודש אחד אנחנו עוזרים גם לילדים לחוות העצמה רגשית ושיפור התנהגותי וגם להורים לחוות רגיעה, בטחון ושליטה במצב. בלחישות לילה להעצמת ילדים סייענו למאות משפחות ולידיהם להגמל מהרטבת לילה ויום, להתגבר על פחדים, להפטר מתופעה של התלכלכות, לשפר כישורים חברתיים, שיפור ביכולת שפתית, לחזק את המיקוד ויכולת למידה בבית הספר (לילדים עם הפרעות קשב וריכוז), לחזק את הביטחון ולטפח דימוי עצמי מנצח.


שתפו מכאן:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.